Záhrobský je vítězem Evropského poháru v superobřím slalomu

Český lyžař Petr Záhrobský vyhrál i čtvrtý superobří slalom v letošní sezoně Evropského poháru. Díky čtvrtečnímu prvenství v italském Tarvisiu si zajistil celkové vítězství v této disciplíně. Před závěrečným závodem v Crans-Montaně má na druhého v pořadí Rakušana Floriana Scheibera náskok 140 bodů a už nemůže být předstižen.
"Svaz se může jít vycpat!" vzkázal trenér Petr Záhrobský (vpravo). Vlevo mistryně světa ve slalomu Šárka Záhrobská a její bratr Petr.

Lyžař Petr Záhrobský (uprostřed)

26. 2. 2009 17:51 TARVISIO

V Tarvisiu porazil Scheibera o 18 setin sekundy. "Mám velmi dobré lyže na super-G a ve všech čtyřech závodech jsem předvedl dobré jízdy. Ta dnešní byla hodně riskantní, ale ustál jsem to," uvedl Záhrobský v tiskové zprávě.

V celkové klasifikaci Evropského poháru se bratr vicemistryně světa ve slalomu Šárky Záhrobské posunul na šestou pozici se ziskem 429 bodů. Pokud nasbírá 450 bodů, bude mít v příští sezóně EP právo startovat v každé disciplíně hned za první patnáctkou.

"Petrovi by to umožnilo se soustředit na Světový pohár, nemusel by řešit své startovní číslo v Evropském poháru," prohlásil trenér a otec lyžaře Petr Záhrobský starší.