Vonnová získala malý křišťálový glóbus i za superobří slalom

Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála hodnocení superobřího slalomu a získala už třetí křišťálový glóbus v této sezóně. Díky triumfu ve čtvrtečním finálovém závodě ve švédském Aare přidala do sbírky další trofej k malému glóbu za sjezd a velkému za celkové vítězství ve Světovém poháru.
Americká lyžařka Lindsey Vonnová s trofejí pro vítězku super-G SP

12. 3. 2009 13:24 - 12. 3. 2009 14:15 Aktualizováno AARE

Vonnová po středečním sjezdu vyhrála i druhý závod v rámci finále SP. Tentokrát o osm setin porazila Italku Nadiu Fanchiniovou, třetí skončila Němka Maria Rieschová. Na start se postavila i česká reprezentantka Šárka Záhrobská, která obsadila 22. místo, takže nebodovala.

Americká královna lyžařské sezony byla z dalšího úspěchu nadšená. "Strašně jsem doufala, že dneska vyhraji a získám glóbus za super-G. To se ještě žádné Američance nepodařilo. Jsem tak moc šťastná. Tohle je teda zatím týden," řekla novinářům.

V prvních třech superobřích slalomech sezony se nijak výrazně neprosadila, ale pak vyhrála pět závodů za sebou včetně mistrovství světa. "Mít sérii pěti vítězství v super-G je víc, než jsem považovala za možné. Je to neuvěřitelné," komentovala svou suverenitu.

Podobně jako mezi muži Hermann Maier pokazila finálový superobří slalom vedoucí žena této disciplíny Fabienne Suterová. Švýcarská lyžařka skončila s více než sekundovou ztrátou až osmá a vedle Vonnové v konečném pořadí prohrála i s Fanchiniovou.

Závod SP v superobřím slalomu žen v Aare:

1. Vonnová (USA) 1:20,63, 2. N. Fanchiniová (It.) -0,08, 3. Rieschová (Něm.) -0,24, 4. Götschlová (Rak.) -0,64, 5. Pärsonová (Švéd.) -0,89, 6. Dettlingová (Švýc.) 0,99, 7. Fischbacherová (Rak.) -1,04, 8. Suterová (Švýc.) -1,05, 9. Marchandová-Arvierová (Fr.) -1,23, 10. Aufdenblattenová (Švýc.) -1,51, ...22. Záhrobská (ČR) -3,26.