Colorado je jedním z lyžařských rájů, o němž si čas od času zasní snad každý lyžař. Amerika je přitom cestovatelsky poměrně nenáročná země – turistická infrastruktura je dokonalá, vše lze snadno zařídit a ... [ celý článek ]

HLEDÁ SE EXTRÉMNÍ TERÉN

Také máte rádi těžké sjezdy? A jaké vlastně? Boule po pás, úzký kuloár, tréninkový slalomák s manšestrem nebo sjezd s dvoutisícimetrovým převýšením – to vše byste si měli podle obecného povědomí coby „náročný lyžař“ užívat. Vzhůru do hlubin, vydejme se expertní ... [ celý článek ]

HON NA LYŽE 09/10

Každý kdo vybírá lyže se snaží najít optimální prkna na všechno, co hodlá provozovat, ale když se podíváme na freeriding jako takový, vidíme, že není jednoduché si ucelenou představu o tom, co freerideři potřebují, byť jen definovat. Během zimy se setkáte s různými druhy sněhu od ledu, až po ... [ celý článek ]

TRŮN LEDOVÉ KRÁLOVNY

Dojmy freeridera se neměří délkou sjezdovek a počtem lanovek, proto pro něj neexistují malá střediska.   Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet, je mlha ještě hustší, sníh roste na stromech jako u nás jablka (ale často dozrává dřív) a mráz je nabroušený tak ostře, že by mohl krájet nejen ... [ celý článek ]

Sjezdař Bank se vrátil 24. místem v obřím slalomu, vyhrál Cuche

Úspěšný návrat na svahy Světového poháru v alpském lyžování se povedl Ondřeji Bankovi. Český reprezentant bodoval hned v úvodním závodě sezony, když na ledovci v Söldenu skončil v obřím slalomu čtyřiadvacátý. Závod vyhrál nestárnoucí Didier Cuche. 25. 10. 2009 11:19 - 25. 10. 2009 14:03 ... [ celý článek ]

Záhrobská v Söldenu nedokončila druhé kolo, vyhrála Poutiainenová

Šárka Záhrobská vyšla v úvodu Světového poháru v Söldenu bodově naprázdno, když ve spodní části trati obřího slalomu minula branku a nedokončila druhé kolo. Po první jízdě patřilo české reprezentantce 28. místo. Olympijskou sezónu zahájila vítězstvím Finka Tanja Poutiainenová. Druhá skončila domácí ... [ celý článek ]

Lyžařka Hrstková si dojela pro devátý domácí titul

Lyžařka Lucie Hrstková získala devátý titul z mistrovství České republiky. Na mezinárodním šampionátu ve Špindlerově Mlýně v úterý zvítězila v obřím slalomu, který vyhrála o 31 setin sekundy před Kristinou Saalovou. Třetí skončila další Slovenka Petra Gantnerová. Lucie Hrstková ... [ celý článek ]

Vonnová získala malý křišťálový glóbus i za superobří slalom

Americká lyžařka Lindsey Vonnová vyhrála hodnocení superobřího slalomu a získala už třetí křišťálový glóbus v této sezóně. Díky triumfu ve čtvrtečním finálovém závodě ve švédském Aare přidala do sbírky další trofej k malému glóbu za sjezd a velkému za celkové vítězství ve Světovém poháru. ... [ celý článek ]

Nor Svindal získal malý glóbus za superobří slalom

Norský lyžař Aksel Lund Svindal získal malý křišťálový glóbus za superobří slalom. Díky druhému místu ve čtvrtečním posledním závodě sezóny v této disciplíně Světového poháru ve švédském Aare předstihl Hermanna Maiera, který dosud pořadí super-G vedl. Ve finále SP však Rakušan skončil až sedmnáctý ... [ celý článek ]

Miller ukončil sezónu, možná skončí s lyžováním úplně

Americký lyžař Bode Miller předčasně ukončil sezónu a uvažuje o konci kariéry. Jednatřicetiletý obhájce celkového prvenství ve Světovém poháru nezávodí od mistrovství světa ve Val d'Isere, které mu nevyšlo. Americký lyžař Bode Miller na trati superkombinace ve francouzském Chamonix foto: ... [ celý článek ]

Záhrobský je vítězem Evropského poháru v superobřím slalomu

Český lyžař Petr Záhrobský vyhrál i čtvrtý superobří slalom v letošní sezoně Evropského poháru. Díky čtvrtečnímu prvenství v italském Tarvisiu si zajistil celkové vítězství v této disciplíně. Před závěrečným závodem v Crans-Montaně má na druhého v pořadí Rakušana Floriana Scheibera náskok 140 bodů ... [ celý článek ]

Švýcar Janka má malý glóbus za vítězství superkombinace v SP

Držitelem malého křišťálového glóbu za celkové vítězství v superkombinaci Světového poháru se v neděli stal Švýcar Carlo Janka. Stačilo mu k tomu třetí místo v posledním kombinačním závodě sezony v italském Sestriere. Závod ovládl Rakušan Romed Baumann, který vedl již po úvodním super-G. ... [ celý článek ]

Švýcar Janka se stal mistrem světa v obřím slalomu

Vítězem obřího slalomu na mistrovství světa ve Val d´Isere se stal Švýcar Carlo Janka. Stříbro získal Rakušan Benjamin Raich, pro bronz si dojel Ted Ligety z USA. Český lyžař Kryštof Krýzl skončil na 22. příčce. Na vítěze ztratil 4,02 vteřiny. 13. 2. 2009 10:51 - 13. 2. 2009 16:22 ... [ celý článek ]

Šílence na lyžích nahradili kovbojové, mají i česká jména

Je jedním z celé plejády Čechokanaďanů na lyžích. A dotáhl to nejdál – k titulu mistra světa ve sjezdu. John Kucera, potomek rodičů pocházejících z Brna, je rázem hvězdou světového šampionátu ve Val d’Isere. John Kucera po svém vítězství ve sjezdu na MS 9. 2. 2009 14:55 ... [ celý článek ]

Superkombinaci vyhrála Zettelová, Záhrobská dojela jedenáctá

Superkombinaci na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování vyhrála Rakušanka Kathrin Zettelová. Česká reprezentantka Šárka Záhrobská dnes obsadila jedenácté místo, ve slalomu předvedla druhou nejrychlejší jízdu. Zklamání prožila Američanka Lindsey Vonnová, která byla z druhého místa ... [ celý článek ]

Sjezdař Cuche prý zraje jako víno - čím starší, tím lepší

Málokdy se stane, že označení "nejstarší" může být pro někoho poctou. Pro švýcarského lyžaře Didiera Cuche však ano. Ve středu se totiž stal nejstarším mistrem světa ve sjezdovém lyžování, když triumfoval v superobřím slalomu na světovém šampionátu ve Val d´Isere. Sám poté ... [ celý článek ]

SKI DUBAI - LYŽAŘSKÁ HALA V POUŠTI

SKI DUBAI - LYŽAŘSKÁ HALA V POUŠTI Na sklonku minulého roku proběhla světem informace, že své turnikety otevřela nová – největší lyžařská hala na světě. Pikantnost celé věci dovršila skutečnost, že ona hala byla vystavena v kraji, kde ještě nedávno vládly pouštní duny a nehostinné vše ... [ celý článek ]

Střípky z WC Sölden Neděle

Neděle 16:00 26.10.08 - Cesta z ledovce do Söldenu je přeplněna nekonečným průvodem spokojených závodníků, diváků a pořadatelů, kteří společně bez větších zaškobrtnutí zvládli úvodní podnik FIS AUDI WORLD CUP 2009 v Tirolském Söldenu. Co dodat na závěr? Podnik byl na standardně ... [ celý článek ]

Střípky z WC Sölden Sobota

Sobota 25.10.08 06:30 - Na ledovec jede první lanovka, která vyváží všechny, kteří pracují na přípravě prvního závodu WC. Kopec je v perfektním stavu, nad Söldenem se pomalinku probouzí sluneční paprsky, které podle předpovědi počasí budou provázet celý závod.!!! Sobota 25.10.08 08:00 - V ... [ celý článek ]

Střípky z WC Sölden

Pátek 24.10.08 18:30 - Na náměstí v Tyrolském "hoch středisku" Sölden začíná již pravidelné oficiální zahájení Světového Poháru ve sjezdovém lyžování. Všichni, co mají s vrcholovým sportem něco společného, jsou již tady! Oficiální program tradičně zahajuje starosta města. Pátek ... [ celý článek ]

Úspěch české diplomacie: do Špindlu se vrátí SP v alpském lyžování

Cirkus Světového poháru v alpském lyžování rozbije potřetí svůj stan v údolí Svatého Petra ve Špindlerově Mlýně. Krkonošskému středisku byla na pravidelném podzimním zasedání Mezinárodní lyžařské federace FIS přidělena organizace závodů žen ve slalomu a obřím slalomu v sezóně 2010/2011. 10. ... [ celý článek ]

Vítáme nový časopis FREESKI

Koncem října se na pultech objeví první český časopis věnovaný freeskiingu. Vedle webových magazínů se tak lyžaři budou moci těšit a získávat informace z tištěného časopisu   Freeski se bude věnovat výhradně newschool a freeridu, tedy kromě toho v něm najdete i pár stran ... [ celý článek ]

Střípky ze Špindlerovského svěťáku III.

Neděle 16:00 6.1.08 - Pořadatelé FIS AUDI WORLD CUP 2008 Špindlerův Mlýn  - DĚKUJÍ  VŠEM zůčastněním. Předně prezidentu republiky ČR prof. Václavu Klausovi a všem politikům. Sponzorům, kteří přebrali finanční podporu, Ski areálu Špindlerův Mlýn klíčovému partneru světového poháru, ... [ celý článek ]

Střípky ze Špindlerovského svěťáku II

Sobota 5.1.08 18:00 - Proběhlo veřejné losování závodnic pro zítřejší závod slalomu. Se dstartovním číslem jedna uvidíme Marlies Schild, se startovním číslem dvě vyrazí na trať švédská závodnice Therese Borssen a se startovním číslem tři naše mistryně světa Šárka Záhrobská. Večerní program ve ski ... [ celý článek ]

O minulosti, současnosti a budoucnosti špindlerovského svěťáku

S kým jiným si popovídat na téma "minulost, současnost a budoucnost špindlerovského svěťáku" než s ředitelem závodu a předsedou organizačního výboru BOHUMÍREM ZEMANEM. Prostý fakt, že se Světový pohár v alpském lyžování vůbec někdy do Špindlerova Mlýna dostal a navíc se sem po roční ... [ celý článek ]

První testování lyží Soelden 2008

1. Termín: 9.-13.11., 2.Termín 14.-18.11. Máte možnost porovnat mezi sebou kolekci lyží Elan a Rossignol na na sezónu 2007/2008. Připravili jsme pro Vás výběr zhruba z 35 párů lyží.   PROGRAM:   1.den: přijezd do 22 hodin na pension 2.-4.den: testování lyží na ... [ celý článek ]