Home » Race

Ve Špindlerově Mlýně bude World cup 2011

Špindlerův Mlýn, 15.9.2009
Bílí cirkus se vrací do Špindlerova Mlýna. Pořadatelé ze Ski klubu Špindl získali tuto definitivu na nedávno konaném kongresu FIS v chorvatském Dubrovníku, který posvětil kalendáře Světových pohárů v jednotlivých lyžařských odvětvích. Do Svatopetrského údolí se akce vrátí po dvouleté pauze.  


"Víkendový termín pro Špindl - v březnu 2009 - platí," potvrdil příznivou informaci šéf organizačního výboru BOHUMÍR ZEMAN, který v Dubrovníku spolu s generálním sekretářem organizačního výboru Alešem Krýzlem a prezidentem Svazu lyžařů ČR Lukášem Sobotkou absolvoval též úspěšné jednání se společností Media Partners ohledně marketingových práv a způsobu televizních přenosů. 


Spolupořadateli Světového poháru ve Špindlerově Mlýně jsou tradičně Skiareál Špindlerův Mlýn a.s., Město Špindlerův Mlýn a Svaz lyžařů České republiky. "Díky vstřícnosti Skiareálu jsme domluveni na tom, že veškerá zasněžovací technika bude přemístěna a soustředěna na Černou sjezdovku. Jakmile to počasí dovolí, začne se stříkat. Předloni, kdy jsme pořádali svěťák, se poprvé zasněžovalo už v polovině listopadu," dodal Zeman.


Co se týče další budoucnosti špindlerovského svěťáku, šance na to přilákat sjezdařskou elitu existuje, a to nejblíže pro sezónu roku 2013. "V předběžném kalendáři FIS pro tuto zimu je stále ještě jeden volný prosincový termín. Jednalo by se znovu o závod žen v točivých disciplínách. Ve spolupráci s Milanem Jiráskem, jenž je členem předsednictva FIS, vyvineme maximální diplomatické úsilí, abychom jej pro Špindl získali. Pokud by se to nepodařilo, budeme bojovat o získání svěťáku v dalších sezónách",  zdůraznil Zeman.

Autor: Daniel Tichý Foto: Tomáš Peslar  
© 2008 Tomáš Peslar